TJT-Kaluste Oy

TJT-Kaluste on vuonna 1999 perustettu suomalainen yritys. Olemme erikoistuneet valmistamaan mittatilaustyönä korkealaatuisia myymäläkalusteita sekä palvelusektorin ja julkisten tilojen kiintokalusteita kouluihin, päiväkoteihin, monitoimitaloihin sekä kirjastoihin.

Yrityksemme pääkonttori ja tehdas sijaitsevat Vihdin Nummelassa. Asiantuntijuudestaan tunnettu henkilöstömme palvelee asiakkaitamme niin kotimaassa kuin ulkomaan toimituksissa. Olemme Suomalaisen Työn Liiton Avainlipun haltija.

Voisimmeko auttaa? 

Ota yhteyttä myynti@tjt-kaluste.fi niin keskustellaan tarpeistanne!

MYYNTI

Teemu Piitulainen

Myynti, projektit

+35844 4931 255
teemu.piitulainen@tjt-kaluste.fi

Niko Haarala

Myynti, projektit

+35844 742 3995 
niko.haarala@tjt-kaluste.fi

Eino Wickström

Myynti, projektit

+35844 493 4979
eino.wickstrom@tjt-kaluste.fi

Ali Hellsten

Myynti, projektit

+35850 345 9011
ali.hellsten@tjt-kaluste.fi

 

Mari Salonen

Myynnin tuki, tilaukset

+35844 773 1588 
mari.salonen@tjt-kaluste.fi

Bitja Patrikainen

Myymälä-ja tilasuunnittelu

+35840 572 1401
bitja.patrikainen@tjt-kaluste.fi

Janne Loponen

Projektikoordinaattori

+35844 493 7189
janne.loponen@tjt-kaluste.fi

TUOTANTO

Jyri Sisto

Tuotantopäällikkö

+35844 728 5943
jyri.sisto@tjt-kaluste.fi

Ville Kalmi 

Puuosaston työnjohto

+35844 759 0396 
ville.kalmi@tjt-kaluste.fi

Mikko Tuhkanen

Metalliosaston työnjohto

+35844 333 6130
mikko.tuhkanen@tjt-kaluste.fi

Joni Sisto

Asennus

+35844 449 6466
joni.sisto@tjt-kaluste.fi

Lähettämö ja tavaran vastaanotto

+358400 619 866 
lahettamo@tjt-kaluste.fi

HALLINTO

Päivi Heinonen

Toimitusjohtaja

+35844 538 3334
paivi.heinonen@tjt-kaluste.fi

Tuire Kuparinen

Kirjanpito, laskutus

+35840 502 4386
tuire.kuparinen@tjt-kaluste.fi

Tapio Kaukojärvi

Hallituksen puheenjohtaja

+35850 0747885
tapio.kaukojärvi@tjt-kaluste.fi